Úvod » Voda a rafting » Vodácké zájezdy » Česká republika » Zájezd č. 2226125

Vltava - 7denní voda z Lenory/Horní Vltavice do Boršova

 Vltava - 7denní voda z Lenory/Horní Vltavice do Boršova
Místo pobytu: Vltava
Typ ubytování: kemp
Nejbližší termín: od 29.08.22 (7-denní zájezd)
Vydejte se s přáteli na týdenní plavbu z Horní Vltavice do Boršova,…
Typ zájezdu: Voda a rafting
druh zájezdu: Voda a rafting
strava: snídaně
doprava: vlastní
ubytování: kemp
Tento zájezd již nenabízíme.

7 - denní

Vltava - 7denní voda z Lenory/Horní Vltavice do Boršova

Vydejte se s přáteli na týdenní plavbu z Horní Vltavice do Boršova, při které si užijete jak plavby v meandrech, kterými Vltava zvolna protéká ojedinělou a působivou scenérií šumavského národního parku, tak i rychlého toku v peřejkách a v peřejích v místech, kde se řeka zahloubila do zalesněných údolí; romantických tišin s klidnou hladinou se zrcadlícími se slunečními paprsky lákajícími ke koupání i pověstných, dnes již legendami opředených vltavských jezů a šlajsen. Nudit se rozhodně nebudete ani na břehu. Navštivte romantickou zříceninu hradu Dívčí Kámen nebo hrad Rožmberk, v němž můžete zažít i noční prohlídku v dobových kostýmech s výukou historického tance a rozhodně si nenechte ujít jedinečnou atmosféru křivolakých uliček večerního Českého Krumlova se spoustou útulných hospůdek. Zkrátka vychutnejte a užijte si svoji vodáckou dovolenou jaksepatří.

V ZÁKLADNÍ CENĚ již i UBYTOVÁNÍ V KEMPECH, SNÍDANĚ a VYPŮJČENÍ NEOPRÉNOVÝCH BOT a NEPROMOKAVÝCH BUND !

Noclehů celkem: 6

Míst pobytu celkem: 5

Sjížděný úsek: Horní Vltavice - Boršov     |     Počet km: 99     |     Obtížnost:  WW 1+ (do Lenory), ZW C (pod Lenorou), WW 1 (z Vyššího Brodu)                                               .

Náročnost, povrch: ZPOPLATNĚNÍ ÚSEKU SOUMARSKÝ MOST - PĚKNÁ: Z důvodu regulace splouvání řek v NP Šumava, platí následující podmínky pro plavbu v úseku Soumarský most - Pěkná:Při vodním stavu 50 – 61 cm na vodočtu v Soumarském mostě:• je omezen počet lodí, který smí úsekem proplout na max.7 lodí/hod. (max 63 lodí denně) • je stanovena povinnost se před plavbou zaregistrovat a uhradit poplatek za plavbu ve výši 500 Kč/loď. Tato částka platí jen při úhradě předem, při platbě na místě je částka 600 Kč/loď.• plavbu je možné uskutečnit jen za doprovodu strážce Národního parku. Při vodním stavu do 50 cm na vodočtu v Soumarském mostě: Zákaz plavbyPři vodním stavu nad 61 cm na vodočtu v Soumarském mostě: • je omezen počet lodí, který smí úsekem proplout na max.20 lodí/hod. (max 180 lodí denně) • je stanovena povinnost registrace před plavbou a uhradit poplatek za plavbu ve výši 500 Kč/loď.  Registraci účastníků zajišťuje Sport-S, k registraci je nutné uvést jméno, příjmení a adresu KAŽDÉHO žadatele a uhradit příslušný poplatek. Při stornu akce minimálně 30 dní před plavbou a rovněž pokud nebudou naplněny podmínky pro registraci splouvání, se poplatek za registraci vrací.

Používané lodě: Otevřené klasické dvoumístné plastové Vydry, případně trojmístné Tukany s třetí sedačkou pro porcelánka nebo stabilní nafukovací dvoumístné Pálavy, vhodné zejména pro začátečníky.

Minimální věk: Minimální věk účastníků u dětských skupin je 11 let, děti v doprovodu rodičů dle dohody.                                                        . ORGANIZACE PUTOVÁNÍ: Minimální počet účastníků v jedné skupině je 15 osob, maximální dle dohody. Denní sjížděné úseky jsou dlouhé cca 15–25 km. Plavba probíhá za účasti našich zkušených instruktorů, kteří zajišťují hladký průběh programu včetně instruktáže účastníků a proškolení před plavbou. Veškeré potřebné vybavení k plavbě – plastové kánoe, plovací vesty, pádla a vodotěsné sudy na uložení některých osobních věcí v lodích, jakož i jeho přepravu a přepravu osobních zavazadel během programu zajišťuje Sport-S. K dispozici účastníkům je i další sportovní a tábornické vybavení (volejbalový, fotbalový míč, petanque, frisbee, pivní sety, sekera, pila). Všichni účastníci musí umět plavat!

Fakultativní nabídka: Během plavby je možné navštívit historické, kulturní a technické památky v okolí. Vstupné do navštívených objektů není zahrnuté do ceny.

Organizátor zájezdu: Sport-S si vyhrazuje právo rozhodnout s ohledem na bezpečnost všech účastníků vodáckých programů i z důvodu ochrany poskytovaného vybavení v případě nepříznivého vodního stavu o provedení následujících změn v programu: • Pokud je aktuální vodní stav nízký tak, že zabraňuje splutí zvolené řeky nebo úseku, může Sport-S stanovit náhradní trasu po jiné řece nebo úseku při zachování obdobných podmínek (termín, obtížnost, cena, apod.) nebo program zrušit. • Při vyšších vodních stavech a tudíž zvýšené obtížnosti sjížděné řeky může Sport-S nahradit obvykle používané vybavení – otevřené kánoe bezpečnějšími nafukovacími čluny (pálavy, orinoka), popř. stanovit náhradní trasu nebo program zrušit

Ubytování: kemp

Ubytování na tábořištích a v kempech na břehu řeky ve vlastních stanech. Za příplatek případně i v chatkách.

Stravování: snídaně

V ceně je snídaně na tábořištích formou bufetu – zahrnuje obvykle čaj, kávu, pečivo, máslo nebo margarín, džem, sýry, uzeniny nebo paštiku, sladké pečivo, případně ovoce.

Další stravování během dne nebo po doplutí buď z vlastních zásob nebo s využitím místního občerstvení a hospůdek na trase a v místě doplutí.

Doprava: vlastní

• Dopravu na místo zahájení plavby a z místa jejího ukončení si účastníci zajišťují sami. Místa zahájení a ukončení plavby jsou dobře dostupná veřejnou dopravou. Parkování osobních aut je za poplatek na vyhražených místech. Pomůžeme vám s přepravou účastníků mezi startem a cílem plavby, případně zajistíme přepravu řidičů k zaparkovaným autům.
• V ceně plavby je zahrnuta i přeprava účastníků vlakem ze Soumarského mostu do Lenory na start plavby a přeprava zavazadel okolo Lipna do Vyššího Brodu. Veřejná doprava účastníků okolo Lipna z Pěkné do Vyššího Brodu v ceně zahrnuta není, účastníci plavby si ji platí na místě sami.
U skupin je možné zajistit přepravu Pěkná - Vyšší Brod po předchozí domluvě za příplatek.

Nástupní místa: Tábořiště Soumarský most

1. den:vpodvečer sraz na tábořišti na Soumarském mostě
2. den:po snídani přejezd vlakem do Horní Vltavice nebo Lenory a plavba zpět na Soumarský most do kempu, 14 km / 7 km
3. den:po snídani plavba Soumarský most - Pěkná, 16 km, přesun do Vyššího Brodu
4. den:po snídani plavba Vyšší Brod - Branná, 21 km
5. den:po snídani plavba Branná - Český Krumlov, 13 km
6. den:po snídani plavba Český Krumlov - Dívčí Kámen 27 km nebo Zlatá Koruna 17 km, kde je lépe vybavený kemp
7. den:po snídani plavba Dívčí Kámen - Boršov, 10 km; pokud poplujeme ze Zlaté Koruny, bude to o 10 km navíc. V Boršově po doplutí ukončení programu a odjezd domů.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

vyhledávání zájezdů poskytuje Open Travel Network

Lyžování v Rakousku
Bad Kleinkirchheim / Dachstein West / Gasteinertal / Hinterstoder / Kals - Matrei / Lungau / Mölltal / Nassfeld / Sölden Arena Ötztal / Pitztal / Saalbach Hinterglemm / Schladming Dachstein / Ischgl / Arlberg-St. Anton / Stubai Kaprun Zeel am See / Hintertux - Zillertal / Lyžování Rakousko

Lyžování ve Francii
2 Alpes /  Alpe d´Huez / Val d’Isere / Tignes / Flaine / La Rosiere / Les Arcs / Les Orres /  Risoul - Vars /  Serre Chevalier /  Les Menuires / Tři údolí / Meribel  MottaretVal Thorens /  Val Cenis / Valmorel

Lyžování ve Švýcarsku
Crans - Montana / Čtyři Údolí / Davos Klosters / Davos / Klosters / Flims Laax Falera / Jungfrau / Leukerbad / Saas Fee / St. Moritz / Zermatt

Lyžování v Itálii
Arabba - Marmolada / Arabba / Marmolada / Bormio / Breuil-Cervinia / Civetta / Cimone /  Livigno / Paganella / Kronplatz / Plan de Corones / Solda - Sulden / Passo Tonale / Val di Fassa / Val di Fiemme / Marilleva Folgárida / Val Gardena / Alpe di Siusi / Val Senales / Schnalstal / Sestriere / Via Lattea Lyžování Itálie

Aktivní dovolená
Léto v Alpách / Pitztal / Pobyty na horách Půjčovna lodí / Pobytové zájezdy / Aktivní dovolená /  RaftingVodácké zájezdy /  Lyžování Rakousko / Lyžování Francie / Lyžování Itálie / Lyžování  Švýcarsko / Lyžování

Zajímavé odkazy
SNOW

CK Sport-S
Katalog / Smluvní podmínky / Cestovní pojištěníSlevy / Ke stažení / O násKontakt / Tisk stránky / Napište nám / Odeslat emailem

 

 ACK CR clen2018