Úvod » Voda a rafting » Vodácké zájezdy » Polsko » Zájezd č. 18322111

Dunajec - 6 denní voda ze Sromowce Wyzne

 Dunajec + Poprad - 6 denní voda ze Sromowce Wyzne
Místo pobytu: Dunajec
Typ ubytování: kemp
6-denní
Zveme vás na jedno z nejhezčích vodáckých dobrodružství pod severní…
Typ zájezdu: Voda a rafting
druh zájezdu: Voda a rafting
strava: snídaně
doprava: vlastní
ubytování: kemp
Tento zájezd již nenabízíme.

6 - denní

Dunajec + Poprad - 6 denní voda ze Sromowce Wyzne

Zveme vás na jedno z nejhezčích vodáckých dobrodružství pod severní a východní svahy Vysokých Tater, na jednu z nejčistších řek střední Evropy Dunajec. Kulisou k naší plavbě po řece, která ještě nezapomněla uhánět, nám budou nejen špičaté tatranské štíty, daleko víc nás asi ohromí vysoké bílé skály Pieninského národního parku, do kterých se řeka zařezává známým kaňonem „Prielom Dunajca“. Hory nás však neopustí ani po jeho proplutí. Malebná kopcovitá krajina nás bude doprovázet až do samého závěru plavby. Je to tak trochu paradox – vysoké kopce kolem, na jižním obzoru tatranské štíty, dole u řeky políčka s kukuřicí a na komínech čapí hnízda. Ale nemylme se, nejsme přece nikde na dalekém severu. Vždyť Sromowce Wyzne, odkud vyplouváme, jsou na úrovni jihočeského Tábora a Nowy Sacz, kde naší týdenní plavbu ukončíme, na úrovni Olomouce. Tak tedy vzhůru na jih k našim severním sousedům…


Týdenní vodácké putování zahájíme srazem v kempu pod přehradou ve Sromowce Wyzne. Odtud vyplujeme směrem ke slovenské hranici. Skoro to trochu připomíná Vltavu pod přehradou ve Vyšším Brodě. Ale nemylme se. Dunajec je přece jen trochu širší a trochu silnější, o čemž se přesvědčíme hned v první peřeji po vyplutí. Kousek za Červeným Kláštorem po soutoku s říčkou Lipník se vnoříme do vápencového masivu Tri koruny, symbolu Pienin, kterým začíná soutěska „Prielom Dunajca“. Vzápětí se i s řekou prudce stočíme na sever a kolem vrcholu Holica proplujeme pod skalním útvarem Sedm Mnichů, kde je tok Dunajce nejprudší. Za soutokem s Lesnickým potokom opustíme slovenskou hranici a pokračujeme dál na sever k polskému Kroscienku. Zde si uděláme malou přestávku a do Pienin se vydáme znovu, tentokrát pěšky, abychom si kaňon prohlédli ještě jednou z ptačí perspektivy. Věřte, že to bude stát za to. Z Kroscienka pokračujeme v plavbě dál kopcovitou krajinou a i když se koryto Dunajce rozlévá víc a víc do šířky, nepřestává ve svém svižném toku, peřejky místy střídají kamenité prahy s větším spádem i vlnami. A komu nebude dost přírodních překážek v řece, může se ještě vydovádět ve slalomovém kanálu, u kterého strávíme jednu z nocí. Předposlední den naší plavby se vydáme od Dunajce vlakem proti proudu další řeky - Popradu, který sem přitéká ze Slovenska a sjedeme si ho zpátky až k soutoku s Dunajcem. A i když jsou si obě řeky v mnohém podobné, určitě nás potěší jeho přírodní koryto s rychlým proudem, kterým uhání kopcovitou krajinou polských Beskyd. Poslední den doplujeme na soutok s Dunajcem a krátce pod ním do Noweho Saczu, kde naše plavba končí.


Rychlost a obtížnost plavby závisí na stavu vody, koryto obou řek je převážně přehledné, široké bez záludnějších míst. Až do Kroscienka dosahuje Dunajec stupně WW 1 až 2, dále se obtížnost snižuje do WW 1, i když některá místa mohou být v závislosti na vodním stavu obtížnější. Stejná obtížnost platí i Poprad.


Účastníky doprovází vozidlo, které zároveň slouží k přepravě osobních věcí. Ubytování je v kempech a tábořištích na břehu řeky v cíli denních etap. V ceně putování jsou již zahrnuty snídaně, které jsou formou bufetu na tábořišti.

Noclehů celkem : 5

Míst pobytu celkem : 4

Sjížděný úsek : Sromowce Wyzne - Nowy Sacz (Dunajec)
Piwniczna - Stary Sacz (Poprad)
Počet km : 90
Obtížnost : WW 1 až 2


ORGANIZACE PUTOVÁNÍ:

Minimální počet účastníků v jedné skupině je 15 osob, maximální dle dohody. Minimální věk účastníků u dětských skupin je 12 let, děti v doprovodu rodičů dle dohody. Plavba probíhá za účasti našich zkušených instruktorů, kteří zajišťují hladký průběh programu včetně instruktáže účastníků a proškolení před plavbou. Veškeré potřebné vybavení k plavbě – nafukovací pálavy, plovací vesty, pádla a vodotěsné sudy na uložení některých osobních věcí v lodích, jakož i jeho přepravu a přepravu osobních zavazadel během programu zajišťuje Sport-S. K dispozici účastníkům je i další sportovní a tábornické vybavení (volejbalový, fotbalový míč nebo petanque, frisbee, pivní sety, sekera, pila).

Všichni účastníci musí umět plavat!

POUŽÍVANÉ LODĚ: s ohledem na charakter řeky a převládající obtížnost používáme nafukovací dvoumístné Pálavy. V případě vyššího vodního stavu nebo pro začátečníky můžeme nabídnout i ještě stabilnější dvoumístná Orinoka.


V ZÁKLADNÍ CENĚ již i SNÍDANĚ a VYPŮJČENÍ NEOPRÉNOVÝCH BOT DO VODY a NEPROMOKAVÝCH BUND pro případ zhoršeného počasí!

Používané lodě : 2místné nafukovací Pálavy

Fakultativní nabídka : Během plavby je možné navštívit turistické cíle, zajímavosti a kulturní památky v okolí řeky. Eventuelní vstupné není zahrnuté do ceny.

Ubytování: kemp

Ubytování na tábořištích a v kempech na břehu řeky ve vlastních stanech.

Stravování: snídaně

V ceně je snídaně na tábořištích formou bufetu – zahrnuje obvykle čaj, kávu, pečivo, máslo nebo margarín, džem, sýry, uzeniny nebo paštiku, sladké pečivo, případně ovoce.


Další stravování během dne nebo po doplutí buď z vlastních zásob nebo s využitím místního občerstvení a hospůdek na trase a v místě doplutí.

Doprava: vlastní

• Dopravu na místo zahájení plavby a z místa jejího ukončení si účastníci zajišťují sami. Místa zahájení a ukončení plavby jsou dostupná veřejnou dopravou (vlak, bus). Parkování osobních aut je za poplatek v kempech.
• K dopravě na Dunajec lze z Česka využít noční vlakové spojení s odjezdem z Prahy, Brna, Břeclavi, Otrokovic a Ostravy přes Krakow.

Nástupní místa : Sromowce Wyzne - kemp Poľana Sosny pod hrází přehrady


DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:

Sport-S si vyhrazuje právo rozhodnout s ohledem na bezpečnost všech účastníků vodáckých programů i z důvodu ochrany poskytovaného vybavení v případě nepříznivého vodního stavu o provedení následujících změn v programu:
• Pokud je aktuální vodní stav nízký tak, že zabraňuje splutí zvolené řeky nebo úseku, může Sport-S stanovit náhradní trasu po jiné řece nebo úseku při zachování obdobných podmínek (termín, obtížnost, cena, apod.) nebo program zrušit.
• Při vyšších vodních stavech a tudíž zvýšené obtížnosti sjížděné řeky může Sport-S nahradit obvykle používané vybavení – nafukovací pálavy bezpečnějšími nafukovacími čluny (orinoka), popř. stanovit náhradní trasu nebo program zrušit

1. den:vpodvečer sraz v kempu Poľana Sosny ve Sromowce Wyzne
2. den:po snídani si uděláme nejprve instruktáž a seznámíme se s používaným vybavením a pak už se můžeme vydat na plavbu podél slovensko-polské hranice a dál skalnatým kaňonem Prielomem Dunajca do Kroscienka, 25 km.
3. den:po snídani plavba z Kroscienka do Zabrzeze, 13 km. Odpoledne si pak mohou zájemci vyzkoušet umělý slalomový kanál, vedle kterého budeme tábořit.
4. den:po snídani se vydáme ze Zabrzeze do Starého Saczu, 26 km a ubytujeme se v kempu poblíž soutoku Dunajce s Popradem.
5. den:po snídani ponecháme stany v kempu a vlakem přejedeme proti proudu Popradu do Piwniczne. Zpět do kempu se vrátíme po vodě, 19 km.
6. den:po snídani doplujeme na soutok s Dunajcem, odkud už je to jen kousek do Noweho Saczu, kde naše plavba i program končí, 8 km.

vyhledávání zájezdů poskytuje Open Travel Network

Lyžování v Rakousku
Bad Kleinkirchheim / Dachstein West / Gasteinertal / Hinterstoder / Kals - Matrei / Lungau / Mölltal / Nassfeld / Sölden Arena Ötztal / Pitztal / Saalbach Hinterglemm / Schladming Dachstein / Ischgl / Arlberg-St. Anton / Stubai Kaprun Zeel am See / Hintertux - Zillertal / Lyžování Rakousko

Lyžování ve Francii
2 Alpes /  Alpe d´Huez / Val d’Isere / Tignes / Flaine / La Rosiere / Les Arcs / Les Orres /  Risoul - Vars /  Serre Chevalier /  Les Menuires / Tři údolí / Meribel  MottaretVal Thorens /  Val Cenis / Valmorel

Lyžování ve Švýcarsku
Crans - Montana / Čtyři Údolí / Davos Klosters / Davos / Klosters / Flims Laax Falera / Jungfrau / Leukerbad / Saas Fee / St. Moritz / Zermatt

Lyžování v Itálii
Arabba - Marmolada / Arabba / Marmolada / Bormio / Breuil-Cervinia / Civetta / Cimone /  Livigno / Paganella / Kronplatz / Plan de Corones / Solda - Sulden / Passo Tonale / Val di Fassa / Val di Fiemme / Marilleva Folgárida / Val Gardena / Alpe di Siusi / Val Senales / Schnalstal / Sestriere / Via Lattea Lyžování Itálie

Aktivní dovolená
Léto v Alpách / Pitztal / Pobyty na horách Půjčovna lodí / Pobytové zájezdy / Aktivní dovolená /  RaftingVodácké zájezdy /  Lyžování Rakousko / Lyžování Francie / Lyžování Itálie / Lyžování  Švýcarsko / Lyžování

Zajímavé odkazy
SNOW

CK Sport-S
Katalog / Smluvní podmínky / Cestovní pojištěníSlevy / Ke stažení / O násKontakt / Tisk stránky / Napište nám / Odeslat emailem

 

 ACK CR clen2018